R-neon-naglowek-showroom

SHOWROOM

NEONY

Poniżej przedstawiamy wizualizacje najczęściej występujących rozwiązań wykonania neonów, puszek jako podkładów aluminiowych. Zakładkę będziemy sukcesywnie poszerzać pokazując większość możliwych rozwiązań i parametrów, które należy uzgodnić w trakcie realizacji.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania lub są zainteresowani spotkaniem, otrzymaniem oferty i realizacją to zachęcamy do kontaktu bezpośredniego: Paweł Krzywdziński, tel. kom. 601 516 311, e-mail: pawel (at) razdwa.com.pl

1. RODZAJE SZKŁA RUREK NEONOWYCH

Występują trzy rodzaje szkła rurek neonowych: przeźroczyste, proszkowane i barwione. Średnica najczęściej stosowanych  rurek szklanych z których wykonywane są neony wynosi od 8 mm do 18 mm.

neony_rodzaje_przezroczyste-proszkowane-barwione_razdwa_zabrze_katowice-min-2

SZKŁO PRZEŹROCZYSTE

Neon ze szkła przeźroczystego najczęściej występuje w dwóch kolorach: pomarańczowo-czerwonym (gaz: neon) oraz blado niebieskim (gaz: argon).
Są to kolory, które najlepiej świecą w zimne i mroźne dni.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest PRZEŹROCZYSTA
- jak neon świeci rurka świeci w intensywnym kolorze pomarańczowo-czerwonym lub mniej intensywnym blado niebieskim

11-neon_montowany_na_scianie_elewacji_katowice_slask_razdwa-min

SZKŁO PROSZKOWANE

Neon ze szkła proszkowanego występuje w gamie kilkunastu kolorów oraz kilku rodzajów białego w zależności od temperatury barwnej (od zimnego białego ok. 7500-9000K poprzez neutralny biały ok. 4500-6500K po ciepły biały ok. 2700K-3500K).
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest BIAŁA
- jak neon świeci rurka świeci w wybranym kolorze lub biało

10-neon_montowany_na_scianie_elewacji_katowice_slask_razdwa-min

SZKŁO BARWIONE

Neon ze szkła barwionego występuje w gamie kilku podstawowych kolorów (żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy).
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest KOLOROWA
- jak neon świeci rurka świeci w wybranym kolorze

12A-neon_montowany_na_scianie_elewacji_katowice_slask_razdwa-min

2. SPOSOBY MONTAŻU NEONÓW I RODZAJE PODKŁADÓW, OBUDÓW

Neony montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji lub do podkładów aluminiowych: płaskich lub przestrzennych.

neony_sposoby_montazu_razdwa_zabrze_katowice-min

A. Neon montowany bezpośrednio na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji. Neon w formie liter lub logo można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na elewacji na zewnątrz budynku. Na ścianie lub elewacji można dodatkowo pomalować kształt liter lub logo dla lepszej widoczności w dzień. Jeżeli inwestor lub projektant chcą uniknąć widocznych kabli zasilających należy na etapie projektowania skontaktować się z nasza firmą w celu uzgodnienia i wykonania zasilania wcześniej. W niektórych przypadkach widoczne kable zasilające mogą być zamierzone i wpisywać się w industrialny charakter pomieszczenia / budynku. 

10-neon_montowany_na_scianie_elewacji_katowice_slask_razdwa-min

B. Neon montowany na płaską literę z blachy aluminiowej malowanej proszkowo o grubości ok. 2-5 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.

13A-neon_na_podkladzie_z_blachy_montowany_katowice_slask_razdwa-min

C. Neon montowany wewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1-3 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.

01-neon_litera_przestrzenna_katowice_slask_razdwa-min

D. Neon montowany na zewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1-3 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.

02-neon_litera_przestrzenna_katowice_slask_razdwa-min

E. Neon montowany w prostokątnej lub kwadratowej puszce przestrzennej z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Od strony lica można zamontować płytę zabezpieczającą z pleksi lub poliwęglanu. Do obudowy najczęściej dorabiamy nogi, kółeczka. Tak przygotowana obudowa z neonem ma uniwersalne zastosowania: jako neon przenośny w trakcie wydarzeń i imprez lub neon zamontowany / stojący wewnątrz pomieszczeń. Obudowa chroni rurki neonu przed przypadkowym uszkodzeniem oraz w trakcie transportu.

15A-R-neon-red-barwiony-w-kwadracie_lico_plexi-min

F. Neon montowany na prostokątnej lub kwadratowej przestrzennej puszce z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Tak przygotowaną puszkę z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.

16-R-neon-red-barwiony-na-puszce-min

G. Neon montowany na konstrukcji. Neon zamontowany na konstrukcji ma industrialny charakter. Tak przygotowaną konstrukcję najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń, aczkolwiek w zależności od potrzeb technicznych i wizualnym można też zamontować całość na zewnątrz.

17-neon-konstrukcja-razdwa-zabrze-slask

H. Neon montowany na siatce cięto-ciągnionej lub blasze perforowanej z podkonstrukcją. Tak przygotowany element  najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynku.

18-neon-na-kracie-razdwa-zabrze-slask

I. Neon montowany w obudowie z pleksi lub poliwęglanu. Tak przygotowaną obudowę z neonem najczęściej są montowane wewnątrz budynku przy witrynie sklepu lub biura. Neon jest podwieszany za pomocą linek lub łańcuszków stalowych, a obudowa zabezpiecza neon przed przypadkowym stłuczeniem. W tej wersji neon zamontowany przy witrynie jest również widoczny od środka.

20-neon-na-plexi-ramka

J. Neon montowany w obudowie z siatki cięto-ciągnionej lub blachy perforowanej z delikatną podkonstrukcją. Tak przygotowana obudowa z neonem ma bardzo ciekawy wygląd i jednocześnie rurki neonowe są zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem. Obudowa z neonem może być montowana wewnątrz lub na zewnątrz, może być też miksem różnych powyższych materiałów jako podłoża obudowy, dodatkowych nóg.

21-neon-na-kratce-przod-lico
svg-image

Napisz do nas
reklama@razdwa.com.pl

Raz Dwa neony i komunikacja wizualna 
ul. Zygmunta Krasińskiego 12/2
41-800 Zabrze

Kontakt bezpośredni:
Paweł Krzywdziński
+48 601 516 311
pawel@razdwa.com.pl

Back to top Arrow