razdwa-neon-horyzont-michalina-bigaj-norymberga-4
razdwa-neon-horyzont-michalina-bigaj-norymberga

Neon Horyzont w Norymberdze

Zaprojektowany przez absolwentkę ASP z Krakowa Michalinę Bigaj neon Horyzont wykonała nasza firma. Dodatkowo wykonaliśmy konstrukcję wsporczą podtrzymującą neon na elewacji mostu.

W wystawie InselKunst 2018, Kulturzentrum Krakauer Haus (Norymberga) uczestniczyli: Michalina Bigaj i Urban Hüter. Trwała ona od 8.06.2018 r. do 30.09.2018 r., pod okiem kuratorki p. Kasi Prusik-Lutz. To była druga edycja wystawy, co roku do realizacji prac w przestrzeni publicznej w obrębie Insel Schütt zostają zaproszeni artyści, jeden z Krakowa, drugi z Norymbergi.

"Michalina Bigaj z instalacją artystyczną "Horyzont", na średniowiecznym murze obronnym Norymbergi, odmalowała czerwoną linią symboliczną linię horyzontu. Horyzont Michaliny zbudowany z bardzo "miejskiego materiału" jakim jest neon pyta o granice miasta...czy horyzontem miasta jest miejsce spotkania się jego budynków z niebem, czy może powinniśmy go szukać dopiero za tymi budynkami"

Ideą "sztuki wyspowej" jest spotkanie dwóch artystów, którzy nigdy wcześniej nie pracowali razem w przestrzeni publicznej. Prace artystów zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z góry wybrać określone miejsce na wyspie Schütt, a następnie włączyć je do swojej pracy."

Link do strony autorki: https://michalinabigaj.com/horizon


razdwa-neon-horyzont-michalina-bigaj-norymberga-7
razdwa-neon-horyzont-michalina-bigaj-norymberga-3
razdwa-neon-horyzont-michalina-bigaj-norymberga-6
svg-image

Napisz do nas
reklama@razdwa.com.pl

Raz Dwa neony i komunikacja wizualna 
ul. Zygmunta Krasińskiego 12/2
41-800 Zabrze

Kontakt bezpośredni:
Paweł Krzywdziński
+48 601 516 311
pawel@razdwa.com.pl

Back to top Arrow